A-tým Energie začal přípravu na sezonu 2012/13

7. května 2012 v 16:29 | nnikynka
Letošní hokejová sezona ještě ani neskončila, mistrovství světa je v plném proudu, a karlovarští hráči se už chystají na tu další. Poprvé se tým HC Energie sešel v pondělí dopoledne a hned se svěřenci Vladimíra Kýhose pustili do práce. "Hodláme se více zaměřit na dynamiku. Během sezony se nám stávalo, že jsme byli u kotouče později než soupeř," poznamenal trenér Vladimír Kýhos, jenž je čerstvě po dovolené. Fotografie

Ještě než se trenér rozpovídal, tak si neodpustil drobnou poznámku. "Přijďte za týden. Já ještě nic nevím. Teď jsem se vrátil z dovolené a jsem duchem stále mimo," prohodil se zdravím úsměvem ve tváři.

V dalších větách se už Vladimír Kýhos vrátil do práce. "Pracujeme se šestadvaceti hráči. Nově jsme přivítali Jirku Doležala ze Slavie a Vojtu Kloze, který se vrátil ze Skalice. K dispozici máme i Tomáše Poláka a dalšího navrátilce Davida Noska," přidal.

Novou tváří v týmu, o které ještě veřejnost neví, je Jan Heřman. Většina diváků si jej pamatuje z působení v Plzni a Chomutově. "Momentálně jsme dohodnuti takto. Podstoupí s námi letní přípravu a my se s ním v srpnu buď dohodneme na smlouvě, nebo ne. Takže je u nás na zkoušce," popsal kouč Kýhos nevlastního syna svého předchůdce Václava Baďoučka.


Kromě již zmiňovaných odchodů Mikesky, Deje, Mocka a Sáblíka s týmem v pondělí nepracovali ani Kotrla, Sýkora, Skladaný a Gawryletz. "Co se týče Travise, jeho odchod do Sparty je pro nás ztrátou. To se musí nechat. Byl to kvalitní hráč a my musíme sehnat beka. Co se týče útočníků, tak jednoho hráče jsme už přivedli. Je jím Jirka Doležal na levé křídlo. Vím o hráčích, se kterými klub jedná, ale k tomu bych se zatím nechtěl vyjadřovat," vysvětlil trenér.

Samotné nabírání kondice je převážně u všech týmů v extralize stejné. "Všude mají dvoufázové tréninky. Středa je pak taková regenerační a my jsme do toho ještě vložili bazén. V pátek se bude pracovat dopoledne a na víkend se hráči rozjedou domů," popsal Kýhos náplň prvních dnů.

Po čtyřech týdnech by se mužstvo mělo vypravit na soustředění. "Nevím, jak na tom budeme s penězi, ale chceme pryč. Mimo město. Chtěl bych, aby kluci byli spolu sami a vytvořila se dobrá parta a hráči si na sebe zvykli. Pokud dostaneme povolení, chtěl bych se všemi odletět k moři, ale to je otázka financí. Když ne, tak pojedeme do Břeclavi, kde je vynikající zázemí," plánuje Kýhos.

Důraz se letos klade na dynamiku. "Musíme hodně posílit dolní končetiny jako u sprinterů. Hráč musí vyletět jako střela, takže cyklistika jde trochu do pozadí. To ovšem neznamená, že jí vynecháme," uzavřel rozhovor hlavní kouč Energie.
hokejkv.cz
Jan Čech (Karlovarský Deník), Vladimír Koča
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama